Yunis Toprak

Yunis TOPRAK

Türkiye Krav Maga&Kapap Federasyonu İstanbul İl Temsilcisi

Spor Geçmişi

ilk okul yıllarından beri Dövüş Sporları ile ilgilenmekte, Taekwondo ile başlayan bu süreç içerisinde Kickbox, Boks, Wing Chun gibi branşlarda çalışmaları oldu. Taekwondo ve Kickbox ta müsabık sporcu olarak uzun yıllar bu camiada yer almış ve müsabakalarda çeşitli dereceler elde etmiştir.

Taekwondo’da Milli Sporcu

2012 yılında Krav Maga’ya başladı. 2014 yılında Federasyonun kurulması ile Resmi Antrenörlük Belgesini aldı. Aynı Zamanda Krav Maga Federasyonu tarafından İstanbul İl Temsilciliği görevine getirilmiştir.

Sahip olduğu Belgeler

Krav Maga Instructor Level 2 (II. Kademe Antrenör)

Taekwondo I. kademe Antrenör – 4. DAN

Fitness&Body Building I. Kademe Antrenör

MMA (mixed martial arts) I. Kademe Antrenör.

Kickboxing siyah kemer I. Dan

İş Hayatı

2000-2016 yılları arasında Turizm sektöründe En iyi markalarda Muhasebe ve ardından Güvenlik departmanında görevlerde bulunmuştur.

2017 yılından itibaren kendi işi ilgilenmekte olup Savunma Sporları Eğitmenliği ve Özel Güvenlik Danışmanlığı, Yakın koruma Eğitimleri vermektedir.

2019 Yılında YUNİS SPOR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ’nü kurdu. Krav Maga eğitimleri başta olmak üzere MMA, Taekwondo, Kickbox branşlarında sporcu yetiştirmekte ve müsabakalara sporcu çıkarmaktadır. Bunun yanında Kulübümüzde WING TSUN, COMBAT KALI TACTICAL AIRSOFT eğitimlerine yer almaktadır.