Kadınlar için Kendini Savunma

Kadınlara yapılan şiddet karşısında kadınlar kendilerini koruyabilmek adına ne yapmakta?

Ülkemizde ve dünyanın her yerinde malesefki kadınlara yapılan şiddetin önüne geçilememektedir çok sayıda kadın buna maruz kalmaktadır. Şiddet yanlızca fiziksel olarak yapılan bir şey olarak algılanmamalıdır.

Fiziksel, psikolojik, ekonomik gibi çeşitli yöntemler kullanılarak bu eylemin her hali kadınlara zarar vermekte ve özgürlüklerinin kısıtlanmasına sebep olacak bir sonuç doğurmakta istatistikler en çok uygulanan şiddet türü olarak fiziksel saldırılara maruz kalan kadınların çoğunluğunu göstermektedir.

Her bireyin kendisini her alanda özgürce ifade edebilme hakkı vardır bu yasal olarak verilmiş bir haktır, bu hak her yerde evde, iş ortamında, okulda, sosyal yaşantımızda özgürce hareket edebilmemiz içindir.

Bu hakkımızın elimizden alınmaya çalışıldığı noktada yapmamız gereken şey nedir peki,

Bireysel savunma kişinin kendisini ve yakınında bulunanları herhangi bir saldırı karşısında savunabilme yeteneği kazanmasıdır. Bunu yapabilmek ve kendinizi koruyabilmeniz adına fiziksel, zihinsel ve teknik çalışmalarla kendimizi geliştirmemiz gerekir.

Kadınların bu kapsamda yakın savunma tekniklerini öğrenerek kendilerini koruyabilecek seviyeye gelmelerini sağlaması için onlara en etkili kolay öğrenilebilen uygulaması pratik ve doğal reflekslerimizin ortaya çıkmasına yardımcı olan yakın savunma sistemi KRAV MAGA çalışmalarını tavsiye ediyoruz,

KRAV MAGA müsabık bir spor olmamasından dolayı kuralların olmadığı çok etkili ve kolay uygulabilen tekniklerin oldugu dolayısıyla kadınların da kolaylıkla yapabileceği ve kendimizi korumak adına herşeyi yapabilecegemiz bir sistemdir. Bunun yanında en önemli şeylerden biri kişinin kendine olan güven duygusunun artmasına ve kendini her ortamda daha rahat ve güven duygusu içinde yaşamasına sebep vermektedir.

Peki Krav Maga Kadınlar üzerinde nasıl bir etki yaratabilir.

  • Krav Maga ile refleksleri geliştirmeye yönelik talimler yaparlar.
  • Mümkün olan en az zaman diliminde savunma ve hücum kabiliyetlerini geliştirirler.
  • İnsan vücudunun kolay yaralanan noktalarına müdahale etmeyi öğrenir ve riskleri en kolay şekilde ortadan kaldırır.
  • Eldeki materyalleri silah olarak kullanabilmeyi öğrenirler.
  • Hızlı düşünüp harekete geçebilmeyi sağlayan sağlıklı bir düşünce yapısı oluşturma
  • Beklenmeyene hazır olma içgüdüsünü geliştirmek, kişiyi tetikte tutmak
  • Mücadele ruhunu yükseltmek
  • Kendine güven duygusunu ve nefse hâkimiyeti sağlamak.
  • Bireyin keşfedilmemiş potansiyelini ve yaratıcı yönünü harekete geçirmesini sağlamak