İstanbul Krav Maga

İstanbul Krav Maga konusunda en yetkin hocaların bulunduğu şehirlerden bir tanesidir. Son dönemlerde popülerliği hızla artış gösteren dövüş sanatı, binlerce kişi tarafından merak edilip öğrenilmektedir. Henüz her şehirde yaygın olarak anlatılmamasının nedeni uzmanlık gerektirmesidir. Türkiye’de de hızla artış gösteren bir dövüş sanatı olan Krav maga, savunma sanatına ihtiyacı olanlar için idealdir.

Aniden gerçekleşen saldırılar karşısında refleks kazanmayı hedef edinen dövüş sanatı, kişinin kendini geliştirebilmesini sağlamaktadır. Birçok açıdan kendinizi daha kolay savunmayı tercih ederseniz İstanbul Krav Maga eğitimi almayı unutmamalısınız.

Krav Maga Dövüş Sanatı Nedir?

Krav Maga ilk olarak İsrail’de oluşturulmuş, binlerce kişi tarafından merak edilmiş ve hızla yayılmış dövüş sanatıdır. Bir dövüş uzmanınca geliştirilen bu sanatın içerisinde birçok sövüş sporunun harmanlanması durumu mevcuttur. Kısa süre içerisinde edinmek istediğiniz tüm savunma bilgilerini İstanbul Krav Maga eğitimi sayesinde edinebilirsiniz.

Kişinin sonradan geliştirilebilen reflekslerini güçlendirmek isteyen sanat, beklenmedik durumlara tepki verebilmeyi ve kendini koruyabilmesi amaç edinmektedir.

Krav Maga Dövüş Sanatının İlk Seviyeleri

Ortalama olarak 5 seviyeden meydana gelen Krav maga sanatı, ilk olarak kişinin temel bilgileri edinmesini sağlamaktadır.

1.seviyede temel savunma ve giriş detayları aktarılmakta, duruş pozisyonları, hareketler, yumruk, tekme gibi unsurlar üzerinde durulmaktadır.

2.seviyede alınan kuşak sarı renkli olmaktadır. Sarı kuşakta, yumruk ve tekmeler çeşitlendirilmektedir. Haftada 3 antrenman yapılarak 6 ayda kolaylıkla son bulabilmektedir. Sanatın son seviyesi ise 3. seviye olarak bilinmektedir.

3. seviyede turuncu kuşak alınmaktadır. Kişi, atak ve savunma bilgisini derinleştirmekte, silah ya da sopa gibi araçlara karşı kendini korumayı öğrenmektedir.

Krav Maga’da Son Seviyeler

Krav maga dövüş sporunda ilk 3 seviyeye gelmek biraz kolaydır. Zaman alır ancak kişinin öğrendiklerinin temeli açısından büyük önem taşımaktadır. Son iki seviye ise profesyonelleşme adına atılması gereken önemli adımlar kabul edilmektedir.

4.seviye olan yeşil kuşak artık temel seviyenin üst düzey öğrenildiği seviyedir. Haftalık olarak 2-3 antrenman yapıyorsanız 12 ay gibi uzunca bir sürede yeşil kuşak alabilmeniz mümkün olmaktadır. Bunun yanında 5. seviye olarak bilinen mavi ve kahverengi kuşak, son noktadır. Yalnızca baştan sona eğitim alan öğrencilerin kabul edildiği bu seviyede tüm savunma ve hücum teknikleri pekiştirilmektedir. Ayrıca meslek sırrı ismi altında edinilebilecek kapsamlı bilgiler öğrenilmektedir.

Krav Maga Nerede Öğrenilir?

Türkiye’de Krav maga eğitimini en iyi İstanbul Krav Magave eğitimi ile alabilirsiniz. İstanbul bu konuda ideal adres sunabilmektedir. Binlerce kişinin merak ettiği dövüş sanatını profesyonel bir sistemle öğrenmek, kısa sürede işin içinden çıkmak mümkün olmaktadır.

Krav maga kısa sürede kendinizi savunmayı öğretir ancak bir an önce öğrenilip biten bir sanat değildir. Bunun yerine belki yıllarca işin içinde kalıp profesyonel olmanız mümkündür olabilmektedir. Bu bakımdan iyi bir eğitim almak için İstanbul’u tercih edebilirsiniz.